Gabinet ginekologiczno-położniczy Ultrasonografia, tel. 502-435-301, e-mail: womlesculap@gmail.com
ul. 11 Listopada 2/4, 42-400 Zawiercie, woj. Śląskie, NIP: 6490020992
Gabinet Ginekologiczno-Położoniczy Ultrasonografia

Ginekologia estetyczna

LASEROWE ZWĘŻANIE POCHWY /OBKURCZANIE WARG SROMOWYCH/

Zabiegiem plastyki krocza wykonywanym często u pacjentek odczuwających nadmierne rozluźnienie ścian waginy, jest laserowe zwężanie pochwy. Tego rodzaju stany dyskomfortu są najczęstsze u kobiet po porodach, wykonujących pracę związaną z napinaniem mięśni powłoki jamy brzusznej (dźwiganie, długotrwałe stanie), przy obniżeniu lub braku hormonów płciowych (okres klimakterium). Mogą występować także bez związku z powyższymi przyczynami pozostając w strefie subiektywnych odczuć rzutujących na obniżenie poziomu satysfakcji seksualnej.

W takich sytuacjach, w naszym gabinecie w Zawierciu proponujemy zabiegi ginekologii estetycznej - waginoplastyki laserowej mogącej obejmować również wargi sromowe mniejsze i przedsionek waginy. Zabieg nie wymaga znieczulenia wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych.ABY EFEKT VAGINOPLASTYKI LASEROWEJ BYŁ ZADAWALAJĄCY WG NAJNOWSZYCH DANYCH POTRZEBA PRZYNAJMNIEJ 2-3 ZABIEGÓW W ODSTĘPACH 2-3 TYGODNIE

Obkurczanie warg sromowych powinno być wykonywane w okresie pełnego zdrowia pacjentki, stąd obejmuje wykonywane w czasie wizyty konsultacyjnej badanie cytologiczne i przezpochwowe USG. Wizyta taka może odbywać się z odpowiednim wyprzedzeniem /około 7 dni przed planowanym zabiegiem/ lub bezpośrednio przed zabiegiem przy aktualnym wyniku cytologicznym. Jest ona rozliczana w cenie zabiegu. Sam zabieg ginekologii estetycznej polega na naświetlaniu promieniami lasera frakcyjnego ścian pochwy /dodatkowo ścian jej przedsionka oraz warg sromowych/. Powoduje to pobudzenie komórek do wytwarzania kolagenu co ujędrnia i pogrubia ścianę pochwy następowo powodując jej obkurczenie i zwężenie. U pacjentek z objawami nietrzymania moczu dodatkowa aplikacja obejmuje odcinek podcewkowy przedniej ściany waginy. Po tego rodzaju zabiegu plastycznym mogą występować wzmożone upławy oraz nieznaczne uczucia pieczenia okolic intymnych. Po obkurczaniu wskazany jest kilkudniowy okres abstynencji płciowej /1-4 doby/.

W razie potrzeby zabieg można powtarzać po 4-6 tygodniach

WYBIELANIE SKÓRY W OKOLICACH INTYMNYCH - zabiegi laserem frakcyjnym w znieczuleniu miejscowym

NOWOŚĆ!!! ZABIEGI HIFU POWŁOKI JAMY BRZUSZNEJ I POCHWY.

Ultradżwiekowa ,bezbólowa, szybko działająca metoda do obkurczania powięzi skórno- mięśniowej SMAS w obrębie powłoki j.brzusznej- zmiany poporodowe, po cięciach cesarskich - oraz pochwy waginoplastyka, nietrzymanie moczu. Efekt już po 36-48 godzin. Możliwość powtarzania zabiegów, brak odczuwalnych działań ubocznych.

PLASTYKA KROCZA I PRZEDSIONKA POCHWY ZA POMOCĄ NICI KOSMETYCZNYCH PDO

VAGINAL NARROWER*

SZYBKI ZABIEG W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM MINIMALNIE INWAZYJNY

Polega na założeniu jednej lub dwóch nici kosmetycznych "z haczykami" na okolicę krocza i przedsionka pochwy zwężając wejście do pochwy i tym samym poprawiając jakość współżycia szczególnie u pacjentek po porodach siłami natury.

Plastyka pochwy i warg sromowych to minimalna inwazyjność - znieczulenie miejscowe w czterech punktach wkłucia - nie wymaga długiej rekonwalescencji tak jak po zabiegach klasycznych.

Wojciech Mleczko - ZnanyLekarz.pl